Breussova masáž


Breussova masáž vám příjemně zregeneruje záda a páteř. Tato mimořádně účinná metoda maximálně ulevuje od bolesti v oblasti kříže, beder, ale i krční páteře.

Breussova masáž je příjemnou, citlivou a účinnou masáží zad. Jejím základním přínosem je odstraňování fyzických a energetických blokád. Výrazně podporuje obnovu meziobratlových plotének.

Je základem řešení mnoha obtíží pohybového aparátu a pomáhá odblokovat i hluboké psychické problémy. Podle Rudolfa Breusse lze bolavé, ale už i zdegenerované ploténky touto metodou úspěšně zregenerovat.

Podstatou Breussovy masáže páteře je oddalování obratlů od sebe, aby ploténka měla dostatek místa pro přijetí vmasírovaného oleje. Nejúčinnějším přípravkem je za studena vylisovaný olivový olej s třezalkou tečkovanou. Olej způsobí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů celého těla. Po masáži se přikládá na páteř speciální papír a postupným přikládáním rukou dochází k vlastnímu terapeutickému účinku. Třezalkový olej proniká hluboko do páteře a škodliviny se působením osmózy naopak koncentrují do papíru. Tímto způsobem jsou z těla vyloučeny a klient se zbavuje svých potíží.

Při terapii a po ní dochází k vyplavování škodlivin z těla. Je důležité před terapií i po ní pít více tekutin

Pozor! Třezalka je silně fotosensitivní, může způsobit vyšší citlivost na sluneční záření (po masáži se neslunit ani nenavštěvovat solarium).


INDIKACE - KDY JE BREUSSOVA MASÁŽ DOPORUČENÁ

- Ischias neboli „houser“ či “ústřel
- Bolest, zejména v dolní části zad
- Problémy s meziobratlovými ploténkami
- Relaxace před a po léčebné stabilizaci páteře
- Nervové napětí
- Vyčerpání

KONTRAINDIKACE - KDY SE NEDOPORUČUJE BREUSSOVA MASÁŽ

- rakovina kostí, kostní dřeně a kůže
- pacient prodělávající ozařování či chemoterapii
- alergie na třezalku